Pobuda OŠ Lucija, da se defibrilator postavi ob šoli, je KS Lucija sprejela z odprtimi rokami, saj si želi, da bi vsak njen krajan imel dostop do defibrilatorja v 3 – 4 minutah. Hitro so stekla prizadevanja za postavitev aparata, ki ga je doniralo Društvo AED in delno sofinancirala KS Lucija. Ob svečani otvoritvi na predvečer Dneva zdravja, 7. aprila 2023, so člani društva prikazali enostavno rabo aparata, predsednik KS Gašper Mahnič je predstavil načrte KS, župan Andrej Korenika pa je spregovoril o skrbi za zdrav načina življenja in podpori občine v tovrstnih humanih prizadevanjih. Šola svojo vlogo vidi predvsem v tem, da učence opolnomoči uporabljati defibrilator, jih naučiti, da se ne ustrašijo kritične situacije, ampak prisebno pristopijo in tako rešijo življenje.

POSTAVITEV DEFIBRILATORJA z leve: Valentina Klemše, sekretarka RK Piran, Irma Kunčič, predstavnica Društva AEG, Tanja Vincelj –ravnateljica OŠ Lucija, Andrej Korenika – župan Občine Piran, Gašper Mahnič – predsednik KS Lucija

Zapisala Adelina Pahor, pomočnica ravnateljice OŠ Lucija