Matematika je velika znanost, čudovit sad ene od najbolj dragocenih sposobnosti človeškega razuma. (D. I. Pisarjev). Na naši šoli spodbujamo učence, da se preizkušajo v različnih disciplinah matematike in sodelujejo na različnih tekmovanjih te vede.

Zelo priljubljeno je tekmovanje Kenguru. Tekmovanje poteka na treh ravneh, učenci sodelujejo na šolskem tekmovanju, najbolj uspešni se udeležijo regijskega tekmovanja in učenci, ki dosežejo tu največ točk, še državnega tekmovanja. Letos je državno tekmovanje potekalo 23. 4. 2022 na OŠ Antona Globočnika v Postojni. Udeležili sta se ga tudi sedmošolka Tina Pavlič in devetošolka Veronika Gortan. Dekleti sta se z matematičnimi izzivi dobro spopadli, saj je Tina prejela srebrno priznanje in Veronika zlato priznanje. Tako sta na našo šolo prinesli dve laskavi nagradi, ki nam bodo še dolgo v ponos.

Čestitke, Tina! Čestitke, Veronika!

Mentor Saša Sašić

Dostopnost