Ponudba neobveznih izbirnih predmetov (Šol. leto 2024/25)

V skladu z Zakonom o OŠ (20. a člen) mora šola za učence 4., 5. in 6. razreda ponuditi pouk neobveznih izbirnih predmetov: drugega tujega jezika, umetnosti, računalništva, športa ter tehnike.

• Učenec lahko izbere največ dve uri pouka neobveznih izbirnih predmetov tedensko.
  • Drugi tuj jezik se izvaja dve uri tedensko.
  • Umetnost, računalništvo, tehnika in šport se izvajajo eno uro tedensko.
  • Znanje pri neobveznih izbirnih predmetih se ocenjuje številčno in se zaključno oceno vpiše v spričevalo.
  • Prisotnost učenca pri neobveznih izbirnih predmetih se obravnava enako kot pri ostalih predmetih. Vsako odsotnost morajo starši opravičiti.
  • Menjava neobveznega izbirnega predmeta je možna do konca meseca septembra tekočega leta (menjavo izbirnega predmeta v pisni obliki, s podpisom staršev učenec
    dostavi pomočnici ravnateljice), v primeru, da se učenec premisli in ne povzroča razpada skupine.
  • Neobvezni izbirni predmet mora učenec obiskovati do konca pouka v tekočem šolskem letu.
  • Ponujeni predmeti bodo organizirani le ob zadostni prijavi učencev.

Prosimo vas, da izpolnite vprašalnik o izbiri neobveznega izbirnega predmeta za svojega otroka.

Podatke potrebujemo za organizacijo dela v šolskem letu 2024/25.

Izpolnjen vprašalnik naj učenec/-ka prinese svoji razredničarki najkasneje do petka, 5. 4. 2024.